• O PTP
 • &ball;
 • Aktualności
 • &ball;
 • Komunikaty zarządu
 • &ball;
 • Wydawnictwa
 • &ball;
 • Członkostwo
 • &ball;
 • Dokumenty
 • &ball;
 • Kontakt
 • &ball;

Newsletter

Aktualności

Szkoła Młodych Psychiatrów - 25-26.09.2020
21.09.2020

Serdecznie zapraszamy na dwudniowe webinarium Szkoła Młodych Psychiatrów organizowane przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego przy współpracy z firmą Lundbeck Poland.

więcej

Śp. Prof. Marcin Olajossy
16.09.2020

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość  o śmierci ś.p. prof. Marcina Olajossy - wieloletniego Kierownika Katedry i II Kliniki Psychiatrii i Rehabilitacji Psychiatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Przewodniczącego Zarządu Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, współorganizatora Lubelskich Spotkań Naukowych, człowieka Renesansu: oddanego lekarza, znakomitego naukowca, wykładowcy, nauczyciela wielu pokoleń lekarzy, psychologów i teologów, humanisty, serdecznego kolegi.

więcej

Konferencja Bieszczadzkie Dni Psychiatryczne Arłamów 2-4.10.2020r....
14.09.2020

W imieniu Komitetu Organizacyjnego serdecznie zapraszam do udziału w XXV Konferencji Bieszczadzkie Dni Psychiatryczne Arłamów 2-4.10.2020r. Mamy potwierdzony udział ok. 30 wykładowców z czołowych ośrodków psychiatrycznych w kraju.

więcej

Zmarł Prof. Marcin Olajossy
14.09.2020

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi Prof. dr hab.n.med.Marcina Olajossy, wieloletniego Przewodniczącego Zarządu Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, oddanego lekarza, człowieka o szerokich horyzontach i otwartym sercu, serdecznego i życzliwego kolegi, głęboko zaangażowanego w rozwój psychiatrii na Lubelszczyźnie.

więcej

Zarejestruj się na Schizofrenia Forum 2020
04.09.2020

Zapraszamy na stronę konferencji Schizofrenia Forum 2020. Program konferencji tradycyjnie obejmuje cykl wykładów wybitnych ekspertów, naukowców i klinicystów o tematyce związanej z leczeniem schizofrenii i depresji.

więcej

Zmarł Piotr Baron
26.07.2020

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ŚP. PIOTRA BARONA, dyrygenta, profesora PWSZ w Nysie, coacha, terapeuty dźwiękiem, arteterapeuty i przedsiębiorcy.

więcej

Zalecenia włoskiego towarzystwa psychiatrycznego dla ośrodków ochrony zdrowia...
02.07.2020

Pomimo szeregu ograniczeń i zmian, które musiały zostać wprowadzone ze względu na stan pandemii koronawirusa, udało się tak zmodyfikować funkcjonowanie centrów zdrowia psychicznego, aby nie musiały one przerywać swojej działalności i mogły zapewnić pacjentom ciągłość opieki psychiatrycznej przez cały pierwszy jej etap.

więcej

Szkolenia E-psychiatria w praktyce
15.06.2020

Zapraszamy do udziału w cyklu szkoleń on-line pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego pt. „E-psychiatria w praktyce”. Szkolenia odbywają się poprzez platformę internetową w postaci wykładów na żywo oraz odpowiedzi na zadawane w czasie trwania szkolenia pytania do Wykładowców.

więcej

Nowa data Zjazdu Psychiatrów Polskich w Szczecinie: 24-26...
14.06.2020

W związku z utrzymującym się zagrożeniem pandemii COVID-19 i wynikającymi z niej ograniczeniami dla imprez masowych oraz komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego, który podtrzymuje zalecenie odwołanie wszystkich konferencji i wydarzeń branżowych z udziałem osób wykonujących zawody medyczne Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Komitet Naukowy podjął decyzję o zmianie terminu organizacji 46 Zjazdu Psychiatrów Polskich. Nowy termin Zjazdu to 24-26 czerwca 2021 roku.

więcej

Leczenie elektrowstrząsowe w Polsce [UPDATE]
08.06.2020

Sekcji Psychiatrii Biologicznej PTP zachęca do zapoznania się z krótką informacją o leczeniu elektrowstrząsowym wraz z listą ośrodków wykonujących tą procedurę w Polsce

więcej

1

2

3

4