Członkostwo w PTP
Deklaracja członkowska - obecnie wyłącznie przez serwis https://psychiatria.sorga.pl
Konta członka PTP - najważniejsze cechy:
- dostęp do stanu składek,
- możliwość opłacenia składek za pomocą e-płatności (w tym kart płatniczych),
- pobranie zaświadczenia o członkostwie,
- dostęp do dedykowanych treści, m.in. rekomendacje PTP, czasopisma: Psychiatria Polska, Psychoterapia, Archives of Psychiatry and Psychotherapy,
- elektroniczna deklaracja dla kandydatów na członkowów,
- jako członek wprowadzający - potwierdzanie kandydatur na członków,
-
w planach: szkolenia wyłącznie dla członków, zniżki na udział w konferencjach, zakupy w wydawnictwach.
Więcej pod [tym linkiem].
Bardzo ważną opcją jest elektroniczny formularz wniosku o przystąpienie do towarzystwa.
Członkowie wprowadzający akceptują wnioski w systemie elektronicznym. Aplikant podaje adres e-mail zawarty w naszym systemie. To bardzo ważne, aby członkowie wprowadzający posługiwali się adresami, które są obecne w systemie, w przeciwnym razie wniosek nie zostanie przetworzony. Następnie wskazany oddział aprobuje (lub nie) dany wniosek
Zaległości składkowe: Zarząd Główny zadecydował, że osoby posiadające zaległości składkowe powinnny opłacić składki za lata od 2016 włącznie. Składki można opłacać w ratach w systemie obsługi członków (w tym przypadku możliwe natychmiastowe pobrania zaświadczenia o członkostwie) lub poprzez przelew na konto (zaświadczenie o członkostwie będzie możliwe do pobrania po zaksięgowaniu przez księgową PTP).
Członkowie-emeryci mogą wnioskować do swojego macierzystego oddziału o całkowite zwolnienie ze składek z oświadczeniem o zaprzestaniu wykonywania zawodu. Członkowie, którzy przeszli na emeryturę, ale nadal są aktywni zawodowo opłacają składki w dotychczasowej wysokości.
Wysokość składki 120 zł
Zachęcamy do wpłacania przez system psychiatria.sorga.pl. Tylko ta forma gwarantuje szybkie i samodzielne uzyskanie potwierdzenia bycia członkowskim i posiadania opłaconych składek. Przelew na konto zostanie zaksięgowany w systemie w ciągu pierwszych 14 dni kolejnego miesiąca.
Faktura, rachunek, potwierdzenie wpłaty
W odpowiedzi na pytania czy PTP wystawia za wpłaty składek faktury przedstawiamy wykładnę opracowaną przez radcę prawnego ZG PTP, mec. Januarego Gralika.
Ustawodawca nie przewidział możliwości dokumentowania otrzymanych składek członkowskich fakturą ani rachunkiem, w związku z tym dowodami potwierdzającymi przyjęcie składki członkowskiej mogą być np. wyciąg bankowy, dowód wpłaty KP. Prezentujemy 2 postanowienia w sprawie interpretacji prawa podatkowego [1] i [2].
Co do innego sposobu dokumentowania opłacenia składki, członek może korzystać z automatycznie wygenerowanych elektronicznych dowodów przelewu bankowego (wydruk online ze strony internetowej banku), który jest dokumentem i nie wymaga podpisu. Członek ma możliwość samodzielnego pobrania potwierdzenia wpłaty z systemu Sorga.
Dowód wpłaty "Kasa Przyjmie" (KP) jest dokumentem potwierdzajacym wpłatę gotówki do kasy danego podmiotu. Zatem, jeżeli członek wpłaca składkę gotówką, to może oczekiwać takiego pokwitowania.
Respektowany przez PTP powinien być także przedkładany przez członka wyciąg bankowy oraz "Polecenie przelwu/Wpłata gotówkowa" składany w banku zleceniodawcy (lub na poczcie).
Aby zostać członkiem sekcji naukowej psychoterapii, sekcji psychiatrii środowiskowej lub innych, należy najpierw złożyć wniosek o członkostwo w odpowiednim oddziale terenowym, a po uzyskaniu poświadczenia członkostwa, skontaktować się z Zarządem Sekcji Naukowej Psychoterapii lub Sekcji Psychiatrii Środowiskowej.
Składka na daną sekcję jest niezależna od składki członkowskiej w Towarzystwie.
Powiązane aktualności:
Zmiany w zakresie prenumeraty Psychiatrii Polskiej i Psychoterapii...
30.06.2013
Psychiatria Polska i Psychoterapia będą rozsyłane do prenumeratorów za pomocą PDF.
Wysokość składki członkowskiej w 2012 wyniesie 120 zł...
29.10.2011
Zarząd Główny PTP podjął decyzję o utrzymaniu wysokości składki do 120 zł.
Składka członkowska na 2011 - 100 zł
02.02.2011
Zarząd Główny PTP podjął decyzję o utrzymaniu wysokości składki na tym samym poziomie, jaki był w latach ubiegłych.