• O PTP
 • &ball;
 • Aktualności
 • &ball;
 • Komunikaty zarządu
 • &ball;
 • Wydawnictwa
 • &ball;
 • Członkostwo
 • &ball;
 • Dokumenty
 • &ball;
 • Kontakt
 • &ball;

Newsletter

Aktualności

Kwestionariusz oceny współpracy pacjenta opracowany i rekomendowany przez...
26.10.2011

Przekazuję na Państwa ręce kwestionariusz oceny współpracy pacjenta opracowany i rekomendowany przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Różne interpretacje przepisów dotyczących rozliczania preskrypcji (medycznie uzasadnione wskazania do stosowania leku) leków refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzą do nakładania wysokich kar finansowych na lekarzy.

więcej

III Konferencja Polskiego Towarzystwa Alzheimerowskiego...
06.10.2011

Trzecia konferencja PTA kierowana jest do lekarzy zainteresowanych chorobami prowadzącymi do otępienia (neurologów, geriatrów, psychiatrów).

więcej

Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Psychogeriatrycznego...
05.10.2011

Zaproszenie na Kongres do Wrocławia.

więcej

X Dzień Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie...
09.09.2011

X Dzien Solidarnosci z Osobami Chorujacymi Psychicznie: „ Samorząd Partnerem w Ochronie Zdrowia Psychicznego” 25 wrzesnia 2011 r.

więcej

Komunikat Komitetu Redakcyjno-Wydawniczego PTP
28.07.2011

Polskie Towarzystwo Psychiatryczne umożliwia bezpłatne zapoznawanie się z pracami, publikowanymi w czasopismach wydawanych przez Komitet Redakcyjno-Wydawniczy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

więcej

„Bolesne wspomnienia.” Pamięć, jako proces patogenny dla...
19.07.2011

Temat Maestria życia nie może istnieć bez pamięci. Utrata pamięci niszczy osobowość i czyni ludzi bezradnymi. Wspomnienia mogą być także źródłem problemów jak w Zespole stresu pourazowego (PTSD) lub rozwoju osobowości po doświadczaniu traum w dzieciństwie. Wspomnienia mogą wpływać na jednostkę ale mogą także wywoływać konflikty miedzy grupami społecznymi i narodami.

więcej

Październikowa Konferencja Naukowa Trzech Sekcji Psychoterapii 2011...
18.07.2011

Gorąco zapraszamy do udziału w corocznej wspólnej konferencji Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W tym roku zapraszamy do przyjazdu w dniach 21-23 października do Krakowa, gdzie konferencja będzie organizowana przez Katedrę Psychoterapii UJ CM.

więcej

Petycja w sprawie równego traktowania osób chorujących somatycznie...
18.07.2011

Szanowni Państwo,
W imieniu dr. Andrzeja Cechnickiego - Krajowego Koordynatora Koalicji na Rzecz Wdrażania Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego zwracamy się z uprzejmą prośbą o podpisanie petycji w sprawie równego traktowania osób chorujących somatycznie i psychicznie.
Zachęcamy do składania podpisów i z góry dziękujemy za każdy oddany głos. Jednocześnie prosimy o rozsyłanie tego maila do wszystkich znajomych w całej Polsce.

więcej

KAZUISTYKA W PSYCHIATRII VIII 6-8 październik 2011...
20.05.2011

„Kazuistyka w Psychiatrii” to formuła konferencji sprawdzona od kilkunastu lat. Na jej treść tradycyjnie składają się prace kazuistyczne nadsyłane przez psychiatrów i psychologów klinicznych z całej Polski.

więcej

XVI Konferencja Naukowo‐Szkoleniowa BIESZCZADZKIE DNI PSYCHIATRYCZNE Pacjent...
13.05.2011

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji, która już po raz szesnasty zostanie zorganizowana w pięknej scenerii Bieszczad, w Polańczyku.

więcej

 

 

33

34

35

36

37

38

39