• O PTP
 • &ball;
 • Aktualności
 • &ball;
 • Komunikaty zarządu
 • &ball;
 • Wydawnictwa
 • &ball;
 • Członkostwo
 • &ball;
 • Dokumenty
 • &ball;
 • Kontakt
 • &ball;

Newsletter

Aktualności

21.09.2023 - Zebranie Oddziału Śląskiego PTP - Niedopaminowe...
10.09.2023

W czwartek 21 września o godz 14.00 zapraszamy na zabranie naukowe Oddziału Śląskiego PTP. W programie: wykład Prof. Przemysława Bieńkowskiego: Niedopaminowe podłoże objawów wytwórczych.

więcej

Prof. Augustyn Wasik - ostatnie pożegnanie
17.08.2023

Z głębokim smutkiem pragniemy poinformować o śmierci Prof. Augustyna Wasika. Profesor był wieloletnim kierownikiem Katedry i Kliniki Psychiatrii ówczesnej Akademii Medycznej we Wrocławiu, zasłużonym wykładowcą rodzimej Alma Mater, jak również wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu...

więcej

Prof. Krzysztof Małyszczak - ostatnie pożegnanie
14.08.2023

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci lekarza psychiatry Pana Profesora Krzysztofa Małyszczaka Kierownika Zakładu Psychoterapii i Chorób Psychosomatycznych Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Pan Profesor był wieloletnim członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jego dorobek naukowy obejmował m. in. zagadnienia związane z powiązaniem funkcjonowania psychiki z objawami charakterystycznymi dla zaburzeń somatycznych...

więcej

Stanowisko ZG PTP dotyczące Rozporządzenia Ministra Zdrowia z...
09.08.2023

W trosce o zdrowie psychiczne Polskie Towarzystwo Psychiatryczne (PTP) wspiera postulaty pacjentów i lekarzy psychiatrów, aby wprowadzane rozwiązania administracyjne dotyczące dostępu do leków o potencjale uzależniającej, nie tworzyły zbędnych barier i nie ograniczały możliwości realizowania świadczeń zdrowotnych.

więcej

Zaproszenie na zebranie Oddziału Śląskiego PTP 19 maja...
16.04.2023

Zapraszamy w na wykład Dr hab.n.med. Marcina Siwka: Kariprazyna - właściwości farmakologiczne i zastosowanie. Miejsce: Hotel Vienna House Easy, Katowice, Sokolska 24.

więcej

Program dofinansowań do działalności naukowo-szkoleniowej członków Oddziału Krakowskiego...
12.04.2023

Zarząd Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego uchwalił rozszerzenie programu dofinansowań do działalności naukowo-szkoleniowej swoich członków.

więcej

Dr n. med. Ryszard Wardeński - ostatnie pożegnanie...
19.02.2023

Z największym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci w dniu 11 lutego 2023 roku Dr n. med. Ryszarda Wardeńskiego Dyrektora Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym, b. Dyrektora Regionalnego Ośrodka Psychiatrii Sądowej, b. Dyrektora Szpitala Psychiatrycznego w Gostyninie - Zalesiu, wybitnego specjalisty w dziedzinie psychiatrii sądowej, biegłego sądowego, autora wielu publikacji naukowych, aktywnego członka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrii Sądowej. Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia

więcej

Zmiany w UoOZP oraz prace legislacyjne związane z...
05.02.2023

Informacja Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego dotycząca zaproponowanych zmian w ustawie o ochronie zdrowia psychicznego oraz prac legislacyjnych związanych z psychoterapią.

więcej

Ostatnie pożegnanie dra Bogusława Kościa
26.01.2023

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że wieku 87 lat zmarł dr n. med. Bogusław Kość. Absolwent AMB z 1959r., pracownik Kliniki Chorób Psychicznych w Choroszczy w latach 1963-1982, ordynator oddziału psychiatrycznego XI szpitala w Choroszczy, wieloletni konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii, zaangażowany w działalność samorządu lekarskiego, członek Naczelnego Sądu Lekarskiego, odznaczony medalem Gloria Artis Medicinae, wspaniały lekarz, szanowany nauczyciel i mentor wielu psychiatrów. 

więcej

Oddział Lubelski zaprasza na przedświąteczne spotkanie naukowo-szkoleniowe...
04.12.2022

Spotkanie naukowo-szkoleniowe, które odbędzie się dnia 09.12.2020 r. (piątek) o godzinie 17.00.  w Restauracji Browar Grodzki, ul. Grodzka 15 w Lublinie

więcej

1

2

3

4

5