• O PTP
 • &ball;
 • Aktualności
 • &ball;
 • Komunikaty zarządu
 • &ball;
 • Wydawnictwa
 • &ball;
 • Członkostwo
 • &ball;
 • Dokumenty
 • &ball;
 • Kontakt
 • &ball;

Newsletter

Aktualności

Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Zarząd Sekcji Naukowej Psychiatrii Środowiskowej i...
08.03.2022

Zarząd Sekcji Naukowej Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji PTP zaprasza członków sekcji na Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, które odbędzie się w formie online we środę 6 kwietnia o godz. 19.30 (pierwszy termin), a jeśli nie będzie quorum drugi termin o godz. 20.00.

więcej

🇺🇦 Wsparcie dla ukraińskiej psychiatrii
04.03.2022

🇺🇦 Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego z ogromnym smutkiem i niepokojem przyjął wiadomość o wybuchu wojny w Ukrainie. Wyrażamy wsparcie i solidarność dla wszystkich osób, które doświadczają skutków ataku Rosji na Ukrainę. W imieniu członków naszego towarzystwa deklarujemy gotowość pomocy, w szczególności wspierania wszelkich działań pomagających osobom doświadczającym kryzysów psychicznych jak i wspierania profesjonalistów, którzy opiekują się swoimi pacjentami w tej dramatycznej sytuacji.

więcej

Newsletter 1/2022 Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego...
01.03.2022

W 1 numerze m.in. Komunikat ZG PTP dotyczący wojny na Ukrainie, informacje o aktualnie toczących się reformach opieki psychiatrycznej (dorosłych oraz dzieci i młodzieży) i lecznictwa uzależnień.

więcej

🇺🇦 Pomoc humanitarna dla szpitali na Ukrainie oraz...
01.03.2022

Wydarzenia na Ukrainie są przedmiotem stałego zainteresowania i troski Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Zarząd Główny wspiera wszystkie formy pomocy humanitarnej dla szpitali na Ukrainie oraz pacjentów z Ukrainy przybywających do Polski.

więcej

🇺🇦 Komunikat Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego....
28.02.2022

Wyrażamy pełną zawodową solidarność z Koleżankami i Kolegami psychiatrami z Ukrainy 🇺🇦. Wyrażamy zaniepokojenie sytuacją ukraińskich pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, których działania wojenne narażają na dodatkowe cierpienie.

więcej

II FORUM DEPRESJI, 28-29.01.2022 r. (wydarzenie online)...
24.01.2022

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na II Forum Depresji – dwudniową konferencję online dla lekarzy, w całości poświęconą depresji.

więcej

Rekomendacje PTP
04.01.2022

Postanowiliśmy w 1 miejscu zebrać wszystkie rekomendacje, wytyczne i zalecenia PTP ale też konsultantów krajowych. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem roboczym.

więcej

Prof. Janusz Rybakowski członkiem korespondentem Polskiej Akademii Nauk...
12.12.2021

Zgromadzenie Ogólne PAN 3 grudnia 2021 dokonało wyboru członków rzeczywistych i członków korespondentów Polskiej Akademii Nauk. Członkiem korespondentem został Prof. Janusz Rybakowski, Past-Prezes i Członek honorowy PTP.

więcej

Kwestionariusz do oceny przeważających objawów negatywnych...
08.12.2021

Zachęcamy do skorzystania z kalkulatora do do oceny występowania objawów negatywnych. Został on opracowany na podstawie publikacji: Szulc A, Dudek D, Samochowiec J i wsp. 2019. Rekomendacje dotyczące leczenia schizofrenii z objawami negatywnymi. Standardy farmakoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

więcej

Nagrody Zarządu Głównego
29.11.2021

Z uwagi na przesunięcie terminu 46 Zjazdu Psychiatrów Polskich (który ostatecznie z powodu pandemii odbył się w czerwcu 2021 roku w Szczecinie) ZG PTP podjął decyzję aby w trakcie obecnej kadencji po raz drugi przyznać Nagrody ZG PTP: im. Wojciecha Moczulskiego, im. Stefana Ledera i im. Andrzeja Piotrowskiego oraz im. Marii Pałuby. Termin składania wniosków o przyznanie nagród, które zostaną wręczone w trakcie 47 Zjazdu Psychiatrów Polskich w Łodzi 8-11.6.2022 roku ustalono na 1.3.2022.

więcej

 

 

1

2

3

4

5

6

7